Trenerka

Patrycja Koszała

Dlaczego właśnie Gestalt?

Zanim wybrałam Gestalt, przeszłam terapię w trzech różnych modalnościach. Gestalt dał mi to, czego potrzebowałam, żeby trwale wyleczyć się z zaburzeń lękowych i ataków paniki – prawdziwą, zdrową, leczącą obecność drugiego człowieka.

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (EAGT), członkinią EAGT.

Ukończyłam całościowe, 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

Pracuję pod regularną superwizją, zgodnie z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Szczególnie bliskie mojemu sercu są dwa obszary pracy klinicznej: zaburzenia lękowe z atakami paniki i doświadczenia traumatyczne.

Umiejętności pracy z zaburzeniami lękowymi z atakami paniki zdobywałam podczas szkoleń u Gaspare Orlando, a także na mniejszych szkoleniach prowadzonych w innych modalnościach.

Pracy z traumą uczyłam się m.in. od Giovanniego Turry, Kathy Steele, Kaviego Alessandro Gemina. Ukończyłam także dwuetapowe szkolenie prowadzone przez Ariele Schwartz i Megan Salar, nadające mi certyfikat CCTP/CCTPII (Clinical Trauma Professional, Level I i II).

Jestem wielką fanką pracy przez ciało i teorii poliwagalnej. Nie wyobrażam sobie procesu psychoterapeutycznego bez włączenia do niego ciała i wiedzy o układzie nerwowym.

Ten rodzaj pracy poznałam m.in. u Ruelli Frank, Katarzyny Dańskiej i Izabeli Guzek z Ośrodka Terapii Tańcem i Ruchem Iba, u Arielle Schwartz, u której skończyłam 5-modułowe szkolenie „Joga poliwagalna w procesie zdrowienia po traumie”.

W dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje na warsztatach, treningach i szkoleniach.
Gdyby jednak wyjść na moment z tematów klinicznych, to głównym obszarem moich zainteresowań jest po prostu drugi człowiek. I to właśnie widzenie drugiego człowieka, a nie jego zaburzenia na pierwszym planie, najbardziej fascynuje mnie w Gestalcie.

Address: ul. Tamka 1A/2, Warszawa - Powiśle