Trener

Jarosław Wasielewski

Dlaczego właśnie Gestalt?

Na ten całkiem pierwszy rok (albo zerowy jak się czasem mówi) poszedłem za radą koleżanki. Choć miałem już wtedy za sobą około sześć lat terapii, zupełnie nie miało dla mnie znaczenia, jakiego podejścia będę się uczył. Chodziło mi o to, żeby sprawdzić czy pomysł zostania psychoterapeutą jest sensowny. W zasadzie od pierwszych zajęć wiedziałem, że Gestalt mi odpowiada i zapałałem entuzjazmem. Wtedy już wybrałem.

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą. Zgodnie ze standardami EAGT posiadam uprawnienia do prowadzenia superwizji.

Ukończyłem studia na SWPS ze specjalnością psychologia kliniczna oraz Szkołę Psychoterapii i Trenerów Grupowych prowadzoną przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Posiadam certyfikaty wydane przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT) i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt (PTPG).

Swoje pierwsze studia odbyłem na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Po kilkuletnim okresie zajmowania się od strony naukowej tomografią rezonansu magnetycznego przeszedłem do pracy w obszarze informatyki, gdzie, od różnych stron, zajmowałem się integracją systemów informatycznych.
W toku rozwoju osobistego wkroczyłem na ścieżkę psychologii i psychoterapii. Współpracuję z zespołem psychoterapeutów "Na Wilczej".

Wciąż doskonalę swoją pracę.

Pierwszym przełomowym szkoleniem po ukończeniu IIPG był dla mnie warsztat poświęcony witalności prowadzony przez Lyndę Osborne.

Oprócz licznych szkoleń poświęconych między innymi pracy z lękiem, depresją i innymi zaburzeniami prowadzonych przez nauczycieli z Polski i zagranicy (m. in. Seymour Carter, Lynda Osborne, Stephen Schoen, Lynne Jacobs, Jan Roubal, Gianni Francesetti), które odbyłem, ukończyłem podyplomowe studia w zakresie:

• 2019-2021 Developmental Somatic Psychotherapy prowadzone przez Ruellę Frank (Gestalt jako "ja" w ruchu)
• 2021-2022 Współczesna praca z traumą prowadzone przez Miriam Taylor (w stopniu 'dyplom')
Obecnie pod okiem Margherity Spagnuolo Lobb odbywam szkolenie superwizorskie w Istituto di Gestalt HCC Italy.

W swojej pracy kieruję się kodeksami etycznymi Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracę poddaję regularnej superwizji.

Lubię sporty zespołowe i indywidualne, fotografowanie przyrody, aktywny i pasywny kontakt z muzyką, "Powtórkę z rozrywki" oraz, zależnie od sytuacji i możliwości, różne inne aktywności lub pasywności.
Działalność związana z psychoterapią, to między innymi:

Byłem członkiem Komisji Rewizyjnej PTPG.
Byłem członkiem Komisji Naukowej PTPG.
Jestem członkiem Rady Naukowej EAGT (Scientific Board).
Jestem członkiem Society for Psychotherapy Research.

Address: ul. Wilcza 65 m.2, 00-679 Warszawa