Skip to content Skip to footer

Trenerka

Agnieszka Rychter

Dlaczego właśnie Gestalt?

Gestalt to podejście holistyczne, uwzględniające pracę na relacji i oparte o teorię pola, gdzie  podczas sesji dochodzi do autentycznego spotkania człowieka z człowiekiem, a nie specjalisty z problemem.

Biografia

Jest certyfikowaną w EAGT i PTPG psychoterapeutką oraz superwizorem aplikantem EAGT, psychologiem, absolwentką wydziału psychologii Uniwerytetu SWPS w Warszawie.
Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Trenerów i Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt (IIPG) w Krakowie oraz Studium Terapii Par we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz European Assocaction of Gestalt Therapy.
Od 2014 r. w ramach praktyki psychoterapeutycznej prowadzi terapię indywidualną, rodzin i par. Prowadzi superwizję indywidualną, grupową oraz superwizję szkoleniową. Systematycznie podnosi swoje kompetencje biorąc udział w polskich i międzynarodowych warsztatach i szkoleniach zawodowych. Jest członkiem zespołu merytorycznego przy Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, gdzie opracowuje wytyczne związane z opieką i wsparciem mieszkańców w obszarze zdrowia psychicznego.

Pracuje pod stałą superwizją i hiperwizją, w tym u Carmen Vázquez Bandín i Jean Marie Robine.
W życiu stara się zachować równowagę pomiędzy zaangażowaniem zawodowym i życiem osobistym, co przejawia się rozwijaniem pasji do zgłębiania Gestaltu jak i relacji z bliskimi ludźmi i naturą.

O swojej pracy pisze tak:

„Od blisko dziesięciu lat towarzyszę ludziom prowadząc terapię indywidualną i par, gdzie najważniejsze jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, dotarcie do jego autentycznych potrzeb, zrozumienie istoty jego problemów i towarzyszenie w drodze do ich rozwiązania. Bliskie jest mi podejście relacyjne oparte na kontakcie, szacunku i współodczuwaniu.
Superwizję prowadzę opierając się na wiedzy i doświadczeniu z obszaru terapii Gestalt z naciskiem na teorię pola, wykorzystuję też rozumienie charakterologiczno-rozwojowe i rozpoznawanie znaczenia impulsów płynących z ciała dla lepszego rozumienia istoty problemu klienta.

Podczas pracy superwizyjnej jestem uważna na proces stawiania diagnozy fenomenologicznej, planowania i prowadzenia terapii, podchodzę z szacunkiem dla indywidualności i mądrości Superwizanta pomagając rozwijać warsztat jego pracy psychoterapeutycznej, wspierając jego autonomię i zaufanie do siebie.”

Address: ul. Legnicka 57w/7, Wrocław

Contact Form

Błąd: Brak formularza kontaktowego.