Trener

Iwo Tarkowski

Co go zaskakuje w Gestalcie?

Jego bogactwo, mnogość różnych kontekstów, zagadnień i podejść wewnątrz tego nurtu. A także elastyczność oraz otwarcie na nowość i zmieniające się czasy. W zasadzie każdy Gestaltysta ma swój własny styl i specyfikę pracy, współgrające z osobowością oraz doświadczeniami życiowymi. Myślę, że jest to piękno tego nurtu terapeutycznego.

Nazywam się Iwo Tarkowski. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą, psychologiem oraz superwizorem w trakcie szkolenia. Obecnie prowadzę głównie terapię indywidualną oraz superwizję. Moim obszarem zainteresowań w Terapii Gestalt są psychopatologia, diagnoza oraz teoria pola, a także próby łączenia tych zagadnień. Stąd naturalnie jestem zainteresowany badaniami w Gestalt. A od czasu do czasu zajmuję się także tłumaczeniem angielskich artykułów czy rozdziałów o terapii Gestalt.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując we własnym gabinecie, a także w Poradni Leczenia Uzależnień w Świebodzicach, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Zakładzie karnym we Wrocławiu oraz w trakcie pracy na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze, gdzie prowadziłem grupę terapeutyczną. Współpracowałem także z ośrodkiem MONAR dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu, a w ramach współpracy z Fundacją „Czarodziejska Góra” pracowałem z osobami wykluczonymi społecznie – uzależnionymi oraz ze spektrum autyzmu.

Ukończyłem 4 letnie kompleksowe szkolenie w zakresie psychoterapii Gestalt w Instytucie Gestalt w Krakowie posiadającym akredytację EAP (European Associaton for Psychotherapy) i należącym do PTPG (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt) oraz PFP (Polskiej Federacji Psychoterapii). W latach 2018-2021 szkoliłem się także w Turin School of Psychopathology/IpsiG we Włoszech. Wcześniej ukończyłem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, a także psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia w Szkole Superwizorów Gestalt we Wrocławiu prowadzonej przez Instytut Gestalt Studia z Czech oraz włoski IpsiG (Wykładowcy: Jan Roubal, Gianni Francesetti, Michele Gecele, Stana Dudova).

Współprowadziłem także liczne kursy, obozy i szkolenia górskie, narciarskie, wspinaczkowe oraz z zakresu ratownictwa w trudnym terenie. Góry i aktywność sportowa to obok psychoterapii moja życiowa pasja. Przez kilka lat aktywnie działałem w Grupie Karkonoskiej GOPR. Mam za sobą również zupełnie inny etap życia – byłem przez krótki czas prawnikiem, a także prowadziłem przez kilka lat własną firmę oraz fundację. Doświadczenia te pomagają mi niekiedy lepiej zrozumieć świat moich klientów.

Address: ul. Krakowska 88cd lok.102, 50-426 Wrocław