Skip to content Skip to footer

2-dniowa konferencja Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

"Kim naprawdę jestem?"

We współczesnym świecie, świecie szybkich zmian, technologicznych, społecznych, obyczajowych odpowiedź jest procesem złożonym, czasem pełnym bólu, cierpienia, samotności. Młody człowiek jest zagubiony, poszukuje wsparcia, akceptacji czasem w sposób niezrozumiały dla otoczenia, a niekiedy nawet niebezpieczny.

Jak wspierać w procesach podejmowania decyzji ?

Konferencja ma stworzyć przestrzeń spotkania dla psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, wychowawców i wszystkich innych osób, które chcą wzbogacić swój warsztat pracy z najmłodszym pokoleniem, by móc towarzyszyć lepiej. Konferencja jest organizowana przez Szkołę Psychoterapii Gestalt w Warszawie, która od kilku lat prowadzi specjalistyczne szkolenie uczące pracy terapuetycznej z dziećmi i młodzieżą.

Czego możesz się spodziewać?

Porannych wykładówPopołudniowych warsztatów doświadczeniowychObydwie formy służą głębszemu zrozumieniu poruszanych tematów.

Gdzie?

Warszawa Kinoteka, Plac Defilad 1 (część wykładowa)Szkoła Psychoterapii Gestalt, ul. Filona 16 (część warsztatowa)

Kiedy?

29 -30 marca 2025

Violet Oaklander

Pionierka gestaltowskiej pracy z dziećmi i młodzieżą.Postać, która inspiruje i przenika atmosferę naszej konferencji.Postać, której sposób pracy chcemy zgłębiać i kontynuować.

Spotkanie i twórcza wymiana myśli

Czas na pokazanie gestaltowskiego podejścia pracy z dziećmi i młodzieżą szerszemu gronu terapeutów. Czas na dyskusję. Czas na rozwijanie kreatywnych modeli pracy z najmłodszymi

Tematy aktualne i ważne

SeksualośćTraumaNeuroróżnorodność

Wsparcie ekspertów

Zaprosiliśmy najwyższej klasy ekspertów w celu zapewnienia najwyższej jakości przekazywanej wiedzy i doświadczenia
proponujemy:

4 główne osie tematyczne

Bazując na naszym doświadczeniu terapeutów - praktyków skoncentrowaliśmy się na czterech obszarach, które aktualnie wzbudzają największe trudności i są źródłem wielu problematycznych zachowań.

Podejście, które ma do zaoferowania holistyczne spojrzenie na dziecko/nastolatka oraz postrzeganie i rozumienie jego trudności jako przejawu adaptacji do warunków środowiska, w którym żyje. Model pracy, który uwalnia praktykę terapeutyczną od etykietowania, chęci natychmiastowego usunięcia objawu. Uczy koncentrować pracę na autentycznej relacji i poszanowaniu granic, poszukiwaniu sposobów przywrócenia żywotności oraz świadomości emocji i uczuć.

W podejściu Gestalt seksualność dzieci i młodzieży jest postrzegana jako integralna część ich rozwoju, wymagająca uwagi i wsparcia ze strony dorosłych. Podczas konferencji zgłębimy, jak poprzez świadome towarzyszenie młodym ludziom w ich doświadczeniach, można promować zdrowe i autentyczne relacje oraz rozwój osobisty, w poszanowaniu ich granic i indywidualnych potrzeb.

Część konferencji będzie poświęcona pracy psychoterapeutycznej z dziećmi neuroróżnorodnymi, kładąc nacisk na rozumienie i wspieranie ich unikalnych potrzeb oraz sposobów funkcjonowania. W ramach wydarzenia omówimy metody, które pozwalają tworzyć bezpieczne i wspierające przestrzenie terapeutyczne, sprzyjające rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dzieci z różnymi typami neurokognitywnymi.

Podczas konferencji skupimy się także na temacie pracy terapeutycznej z traumą u dzieci, z naciskiem na tworzenie bezpiecznych i wspierających przestrzeni, które umożliwiają zdrowe przetwarzanie trudnych doświadczeń. 

Spotkanie z ekspertami

Icon

Krystyna Waszkowska-Wójcik

Opiekunka merytoryczna i programowa Konferencji. Neuropsycholog, psychoterapeutka, dyplomowany superwizor, wieloletni dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ukończyła szkolenie w psychoterapii Gestalt oraz psychoterapii psychodynamicznej (CM UJ) i arteterapii. Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG), European Association for Psychotherapy (EAP) i Polskiej Federacji Psychoterapii.W pracy psychoterapeutycznej integruje Terapię Gestalt z technikami arteterapeutycznymi i „body therapy”. Poprzez uświadomienie i doświadczanie w relacji pracuje nad zmianą, której pacjent potrzebuje. Od kilku lat rozwija i propaguje psychoterapię Gestalt w pracy z dziećmi i młodzieżą, w modelu V.S.Oaklander. Prowadzi superwizję dla psychoterapeutów, pedagogów, wychowawców.

A oto specjaliści, których spotkasz na sesjach wykładów i warsztatów doświadczeniowych

Jest doświadczonym psychoterapeutą z 40-letnim doświadczeniem, pracującym w Acton, w zachodnim Londynie. Rozwinął unikalne podejście terapeutyczne, znane jako Gestaltowe Poradnictwo i Psychoterapia poprzez Sztukę, które pomaga ludziom podejmować bardziej satysfakcjonujące wybory życiowe. Jego metoda łączy sztukę z teoriami przywiązania, systemów rodzinnych i neuronauki, wspierając rozwijanie samoświadomości i relacyjnych sposobów bycia.
Jest psycholożką międzykulturową, certyfikowaną terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz ekspertką terapii traumy u dzieci. Od ponad 20 lat pracuje z dziećmi i rodzinami z różnych stron świata, łącząc podejście skoncentrowane na rozwiązaniach z najnowszą wiedzą na temat regulacji układu nerwowego. Jest także twórczynią Kart Zasobów i Celów dla Nastolatków oraz diagnostką zaburzeń po traumie.
Jest psychoterapeutką i trenerką Gestalt, psychologiem oraz filmoznawcą, pracującą również z młodzieżą i dziećmi. Posiada certyfikaty psychoterapeuty od EAGT i EAP oraz certyfikat Gestalt Play Therapy, a obecnie szkoli się na superwizorkę u Carmen Vazquez Bandin. W swojej pracy chętnie korzysta z metod projekcyjnych, arteterapii i pracy z gliną, a inspirację czerpie od Tomasza Rebety, Olgi Haller i Violet Oaklander.
Jest certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt, ukończył czteroletni program Szkoły Terapii Gestalt w Warszawie i posiada certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt (EAGT). Z wykształcenia psycholog i trener warsztatu psychologicznego, zdobywał doświadczenie współpracując z organizacjami pozarządowymi oraz prowadząc warsztaty i konsultacje. Jest również współtwórcą liceum działającego w nurcie edukacji alternatywnej i tutorem w wolnej szkole demokratycznej.
Jest prawniczką, psycholożką i seksuolożką, posiada tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych oraz profesora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, a jej bogate doświadczenie naukowe i zawodowe sprawia, że jest uznanym autorytetem w dziedzinie seksuologii.
Jest pedagożką, doświadczoną edukatorką seksualną i psychoterapeutką, z tytułem doktora nauk humanistycznych. Pracowała jako wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, prowadząc zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej, a obecnie prowadzi psychoterapię, warsztaty dla kobiet oraz współpracuje z fundacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami. Jest autorką wielu publikacji, w tym książek popularnonaukowych, takich jak "Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet" oraz "Seks na wysokich obcasach".
Specjalizuje się w psychologii rozwoju człowieka, szczególnie w obszarach wychowania bez kar i nagród, rozwoju dzieci w spektrum autyzmu, ADHD, dysleksji, niepełnosprawności intelektualnej oraz neuroróżnorodności. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce popularyzowała pojęcie neuroróżnorodności i pracę w oparciu o tę koncepcję, a także aktywnie angażuje się w kwestie edukacji, inkluzji zawodowej oraz profilaktyki zdrowia psychicznego.
Jest psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilkunastu lat prowadzi terapię osób dorosłych i dzieci, specjalizując się w pracy z osobami cierpiącymi na depresję, zaburzenia odżywiania, nerwice oraz trudności w relacjach, opierając swoją pracę na budowaniu relacji opartej na zaufaniu i szacunku.
Ukończyła studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe z psychoonkologii, a także czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w modalności Gestalt. Obecnie prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną w Lublinie, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Medycyny Paliatywnej, a także wykłada na kierunku Psychoonkologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
uczestnicy

Do kogo kierujemy program Konferencji?

Do Ciebie, jeśli jesteś Psychoterapeutą towarzyszącym dzieciom i nastolatkom, Psychologiem dziecięcym, wychowawcą, pedagogiem, animatorem, osobą, która w swojej codziennej pracy spotyka się z najmłodszymi.

Korzyści

Co Ci da uczestnictwo w konferencji?

Rzetelna i aktualna wiedza

źródło inspiracji dla nowych projektów

Nowe kontakty

możliwość rozpoczęcia cennych i przyszłościowych kolaboracji

Nowe rozwiązania

przydatne w Twojej pracy z najmłodszymi
Kliknij

Pobierz dokładny program Konferencji Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Jak możesz uczestniczyć?

Cennik

Early

Oferta ważna do 15.10.2024
499 - 1300

Pospiesz się!

Kup teraz

Regular

Oferta ważna od 16.10.2024 - 28.02.2025
600 - 1450

Dołącz do nas!

Kup teraz

Last call

Oferta ważna od 01.03.2025 do 28.03.2025
700 - 1600

Sprawdź, czy są jeszcze miejsca!

Kup teraz
Masz wątpliwości?

Zadaj nam pytanie

Odpowiemy w ciągu 1-2 dni roboczych.